Expedice a zájezdy

Montana Club nabízí (2017, 2018):

Karibik

Kuba

mexiko plazZveme vás na návštěvu karnevalu v Santiago de Cuba.  Je to největší oslava samby a hudby v Karibiku. Díky změnám, které v současnosti na tomto ostrově probíhají, se bude jednat jistě o ojedinělý zážitek. Američané  už do země smí a tak je jen otázka času, kdy Kuba dostane novou tvář amerického satelitu.

Mino karneval navštívíme nádherné pláže, poznáme fantastické rytmy salsy, sonu, rumby, trovy a mnoho jiných hudebních stylů, pozoruhodnou kulturou, neuvěřitelnou spoustou přátelských lidí a vůní karibského rumu.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Severní Amerika

Aljaška

MedvediAljaška byla vždy spojována s dobrodružstvím, odvahou, drsňáky a nekonečnou divočinou. Dnes se můžeme bezpečně a hlavně pohodlně pohybovat po místech, která kdysi tolik znamenala pro dobrodruhy, zlatokopy, ale i psance. Ty doby jsou již dávno pryč, ale naštěstí krásy krajiny tohoto největšího amerického státu přetrvávají dodnes. Vyberte si z následující nabídky a vypravte se s Montanou na „severní točnu“. Okruh nabízí cestu neobyčejným prostředím stále ještě divoké a neposkvrněné přírody, tajgou a tundrou, krajem romantiky, zlatokopů i lovců kožešin.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Indický oceán

Madagaskar 

BaobabyMadagaskar je čtvrtý největší ostrov planety a byl jedním z posledních lidmi osídlených míst na zemi, dodnes v některých odlehlých vesnicích žijí lidé tak jako jejich prapředci. Byl dlouhá leta izolovaný od kontinentu a díky tomu se zde vyskytuje jedinečná – endemická fauna a také flora. Dnes je považován za tzv. Laboratoř přírody. Oficiálními jazyky jsou malgaština a francouzština. Většina obyvatel hovoří francouzsky, anglicky však minimálně. Ostrov nemá podmínky pro masovou turistiku, díky tomu si příroda zachovala téměř panenský ráz, přesto i tady se věci prudce mění, a proto doporučujeme tuto destinaci navštívit nyní, dokud změny nejsou příliš viditelné.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Austrálie

Austrálie

AustralieNavštívíme korálové pláže, parky a rudé pouště v samém středu kontinentu. V nejstarších australských teritoriích poznáte některé národní parky, zlatokopecký skanzen, moderní velkoměsto Sydney a mnohem víc.

Navštívíme nejvýchodnější místo Austrálie Byron Bay. Zastavíme na žulových monolitech Devils Marble. K nezapomenutelným zážitkům zájezdu patří Pozorování západu slunce z Mt. Olga a Uluru v Ayers Rock. Nabízíme také rozšíření tohoto zájezdu o návštěvu Bali nebo Tasmánii.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Asie

NEPÁL

Nepal PasupatiPutování do bývalého království Nepálu – Mustang. Nebo na 13ti denní trek, který nás provede krajinou s řadou klášterů, buddhistických staveb a čortenů. Treking v oblasti Manaslu (Annapuren) míří do odlehlé oblasti, která byla pro cizince ještě před nedávnem zcela uzavřena.  Výstup na jakýkoliv z okolních (trekingových i netrekingových kopců) je pro každého životním zážitkem. K tomuto zájezdu lze přidat 6ti denní trek údolím Tilicho. Je to málo navštěvovaná, ale nádherná cesta kolem Annapůren. Nebo si můžete zvolit jednoduchou variantu kde vás vycházky zavedou dp údolí Kátmandu, do parku Chitwan na pozorování divoké zvěře, ale i při tomto výletě krátce zavítáme do srdce hor.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Severní Amerika

MEXIKO

Mexiko fiestaKaždým rokem se Montana vydává  za památkami ztracených indiánských kultur. Za mayskou do pralesů poloostrova Yucatan, olméckou do oblasti Tres Zapotes a aztéckou do centrálního Mexika. Na našich zájezdech navštěvujeme horské městečko San Cristobal de las Casas a unikátní kostel v Chamule, kde se seznámíme s dnešními indiány Tzotzily a Tzetzaly. V centrálním Mexiku navštěvujeme největší křesťanský svátek Panny Marie Guadalupské, při kterém se statisíce indiánů a mezticů tlačí na úpatí kopce Cerro de Guadalupe – životní zážitek. Palírnami mezcalu ve státě Oaxaca a moderního nápoje tequily ve státě Jalisco. Přes koloniální městečko Taxco se dostaneme až k Pacifiku, do Acapulca. Pláže Pacifiku však více ochutnáme v klidném, ale půvabném, Zipolite. Čeká nás koupání v Karibiku v oblasti Mayské riviéry, v Mexickém zálivu, Pacifiku a v mnoha sladkovodních cenotes s nádherně průzračnou vodou. Na chuť jistě přijdete i vynikající mexické kuchyni.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Severní Amerika

USA parky západu – fotoexpedice

USA073Tento okruh vede unikátní soustavou národních parků, které co do různorodosti a četnosti nemají ve světě obdoby. Při svých cestách po USA jsem za posledních 20 let procestoval tuto oblast mnohokrát a v různých ročních obdobích. Rád vás zavedu na známé i méně známé vyhlídky, skryté v mnoha parcích Arizony, Nevady, Californie, Coloradu, Wyomingu, Idahu a Utahu. Výlet je vhodný pro kohokoliv, kdo má rád fotografování a filmování. Pro většinu výletů a treků není potřeba nějaká výjimečná fyzická zdatnost. Vždy se nabízí několiv alternativ od těžkých treků, středně těžké, až po úplně jednoduché “choďáky”. Budeme se pohybovat od vysokých kopců v Nevadě (Mt Whitney), Yosemite, přes polopouště Coloradské plošiny, zcela opuštěných kaňonů a prérií až po pouště Death Valley.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Jižní Amerika

STŘEDNÍ AMERIKA

SA 012Navštivte s námi deštné pralesy, aktivní vulkány nebo liduprázdné pláže lemované kokosovými palmami. banánové republiky Guatemala, Nikaragua, Honduras, Kostarika. Poznáme Antigua Guatemala, koloniální centrum města zařazené na seznam UNESCO. Projdeme se pod aktivním vulkánem Pacaya. Navštívíme Panajachel u jezera Atitlán a navštívíme rodinu s bohem Maximón. V Chichicastenangu navštívíme nejzájímavější mayský trh v Guatemale. V Cobánu a v Tikalu se projdeme po májských ruinách. V Hondurasu se vydáme na ostrov Roatán a v Kostarice poznáme nádherné vulkány Arenal, Poas aj.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Jižní Amerika

JIŽNÍ AMERIKA

Jizni Am. 041

Obrovský kontinent Jižní Ameriky láká k návštěvě nejen svými divokými horami, ledovci, zasněženými sopkami vypínajícími se nad průzračnými jezery, ale i nekonečnou pampou.  Zájezdy jsou rozloženy do pohodlného tempa ve kterém se podíváme do tropů vodopády Iguazu, inckých staveb v Peru a v Bolívii projedeme Salary.
Na „konec Světa“ do jižního cípu kontinentu, do kdysi Bohem zapomenuté Patagonie, se můžeme vypravit zase v období mezi prosincem a březnem.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic

BURMA – MYANMA

BARMA sirka 020Ojedinělý výlet do jihovýchodní Asie.  Přestože je Barma – Myamna jedna z nejchudších zemí světa, za návštěvu bezesporu stojí. Neuvěřitelné množství pagod a pozlacených chrámů, postavených mnohdy na skalních útvarech, nádherné pláže s bílím pískem Bengálského zálivu a zajímavá kultura místních obyvatel – navštívíme od každého něco. Místní etnika potkáme v barmských horách,  na západě země se vykoupeme v moři, ve vnitrozemí se necháme po řekách převézt loďkami  až k tisícům chrámů nebo loďkou přeplaveme přes horské jezeřo Inle. Poznáme místní kuchyni s mnoha mořskými plody a něčím, co jste ještě v životě neochtnali.

Detailní info o zájezdu Foto z minulých expedic Video z minulých expedic
Severní Amerika

Montana Club nabízí zájezdy Do TĚCHTO Destinací:

 • AUSTRÁLIE
 • INDONÉSIE
 • KUBA
 • MADAGASKAR
 • MEXIKO
 • STŘEDNÍ AMERIKA (Guatemala, Honduras, Nikaragua, Kostarika)
 • JIŽNÍ AMERIKA (Argentina, Chile, Bolívie, Peru)
 • NEPÁL treking Manaslu, Tilicho, údolí Kátmandu, Mustang
 • NOVÝ ZÉLAND
 • USA Aljaška
 • USA národní parky západu
 • USA Havaj
 • VIETNAM, THAJSKO, KAMBODŽA, BARMA