AUSTRÁLIE, Tasmánie+NOVÝ ZÉLAND 2021

AUD vyska Image11

Na výběr máte možnost jakékoliv kombinace kontinentální Austrálie, Tasmánie a Nového Zélandu. V nejstarším australském teritoriu (Nový Jižní Wales) poznáme nejdříve moderní velkoměsto Sydney, pak ale zamíříme do národních parků. Uvidíme  mnoho zvěře včetně známých vačnatců, klokanů, ježuch, ptakopysků a mnohem víc.  Původně trestanecká kolonie, Tasmánie, vám přinese krátký, ale velmi zajímavý pohled na jeho unikátní krajinu s minimem měst a průmyslu. Eukalyptové pralesy, pláže a skalnaté pobřeží, rozlehlé hory protkané pěšími stezkami, malá městečka, levandulová pole. Na Novém Zélandu se seznámíme s kulturou Maorů, navštívíme pláže omývané Tasmanovým mořem, vulkány, jezera a ledovce Jižních Alp.
Poznámka: Možný stopover (prodloužení) na Bali, může na cestě tam nebo zpět výhodně rozdělit dlouhý transkontinentální let. Pro všechny možné kombinace a varianty a bližší informace kontaktujte Montana Club.

Galerie Austrálie   Všechna  videa 

AUD vyska Image30

Program a informace

 

AUD Image46

AUD Image28

AUD Image40

ZÁKLADNÍ PROGRAM

Austrálie Nový Jižní Wales  04.01. – 14.11. 2021

1.-10./ Odlet z Prahy do Sydney (časový posun +9 hodin). Přílet do Sydney. Prohlídka města (vyhlídková věž, přístav, opera, Rocks, botanická a čínská zahrada, Harbour Bridge, monorail, námořní muzeum, akvárium, park Sydney Harbour. Podle možností můžeme navštívit pláže v rekreačním středisku Manly, Taronga park nebo blízký park Blue Montains.
Přejezd přes Botany Bay do parku Royal (vodopády Uloola Fall, Jibbon a pláže Wattamolla Beach, Marley Head, krátké výlety, návštěva Koala parku). Státní nebo národní parky, zajímavosti: National Park Morton, Grey Rock, Croajingolong National Park, Pískové duny poblíž Thurra River, Salmon Rocks. Wilsons Promontory National Park (výlety na  Mt. Oberon, nádherné pláže Squeky, Whisky a Norman Beach, koupání, pozorování klokanů, vombatů, posumů a jiných vačnatců z bezprostřední blízkosti,  neuvěřitelné množství

papoušků, možný výlet do pralesu Lilly Pilly Gully). Philip Island (útesy Point Granat,  kolonie racků, večer je možné pozorování tučňáků).
Silnicí Great Ocean Road přes maják poblíž Anglesea a městečko Lorne do parku Otway (procházka unikátním deštným pralesem). Pokračování ke skalním útesům parku Port Campbell (prohlídka skalních útvarů Dvanáct apoštolů, zříceného London Bridge, Arches, Martyrs Bay, kaňon Loch Ard aj.).
Podle možností prohlídka druhého největšího města Austrálie Melbourne (olympijský stadion, kurty Australia Open, nádraží Flinders, vyhlídková věž, okružní jízda tramvají, Queen Viktoria Market, Yarra River aj.). Přelet z Melbourne do Hobartu hlavního města teritoria Tasmánie.

ZÁKLADNÍ PROGRAM

Tasmánie 15.01. – 22.01. 2021

11.-18./ Prohlídka příjemného města  Hobart - druhé nejstarší město Austrálie, gregoriánské domy, vynikající kuchyně, stará přístavní čtvrť Battery Point, nejstarší a velmi fotogenický pivovar Austrálie, Cascade Brewery. Výlet na kopec v pohoří Mt Wellington. Státní nebo národní parky či jiné zajímavosti (krátké výlety k jezerům, útesům, pláže, koupání).   Oatlands – gregorianské městečko. Painted Cliff, Maria Island - pískovcové a vápencové útesy, procházky, mořské ptactvo, tučňáci. Coles Bay – 300 m vysoké, růžově zbarvené skály Hazards, zálivy. Neuvěřitelně barevné kameny a útesy rozeseté na bílých plážích  v Bay of Fires. Přes Beauty Point – muzeum mořských koníků, Devonport, Penguin – stará úzkokolejná železnice podél pobřeží vedoucí do městečkaBurnie. Městečka, kde se zastavil čas The Nut, Stanley, Steep Island -  krásné kamenné i pískové pláže, tulení kolonie. Podél západního pobřeží – kamenné pláže na Low Rocky Point, maják Hells Gate Lighthouse.

Nejznámější národní park Tasmánie Cradle Mountains s jezerem Dove Lake a Lake St Clair. Mount Ossa, Mount Field National Park - alpské louky, deštné pralesy, vycházka ke 40 m vysokým vodopádům Russells Falls, svítící červi. Franklin Gordon - pouze v případě zájmu o rafting. Hartz Mountains National Park - procházky k ledovcovým jezerům, rozeklaným skálám, alpským loukám, deštné pralesy. Hastings hot springs – horké prámeny a jeskyně. Bruny Island a Park Tasman – množství tůr a procházek k vodopádům, zálivům. Zbytky původních káznic v Koonia a Port Arthur, Coal Mines – staré uhelné doly. Na samém jihu ostrova na South West Cape, Iron Pot Lighthouse - divoké útesy, tulení kolonie.   Zpět do Hobartu. Letecky přesun z Hobartu  na Nový Zéland do Christchurch.

ZÁKLADNÍ PROGRAM

Jižní ostrov Nového Zélandu 23.01. – 30.01. 2021

19.-25./  Christchurch – prohlídka katedrály, botanické zahrady aj.. Přejezd do nár. parku Mt.Cook – za pěkného počasí túra pod Mt. Cook nebo výlet vrtulníkem nad Jižní Alpy. Oamaru - večer pozorování tučňáků. Moeraki Boulders – procházka po pláži poseté obřími balvany. Město Dunedin a maják v Nugget Point – krátké výlety.
Milford Sound – možný lodní výlet zálivem  kolem vodopádů.
Nejkrásnější město Nového Zélandu Queenstown - procházky kolem jezera Lake Wakatipu, lanovkou Skylane Gondola na vyhlídkovou horu, parníkem po jezeře, jízda rychlými čluny Jet Boat nebo bungee skoky.
Přejezd okolo jezera Wanaka, přes Haast Pass. Prohlídka deštného pralesa Ship Creek. Vyhlídky na nejvyšší horu Nového Zélandu  Mt. Cook (3764 m n.m.) a Mt. Tasman.

Prohlídka a krátké výlety kolem ledovců Franz Josef a Fox Glacier. V případě dobrého počasí možný letecký výlet nad Mt. Cook a Mt. Tasman, včetně přistání na ledovci – nezapomenutelný zážitek. Park Paparoa – prohlídka skalních útesů a gejzírů, Pancake Rocks, Westport – pobřežní výlet k majáku.
Návštěva tulení kolonie Cape Foulwind – krátké procházky podél divokého pobřeží. nár. park Nelson Lake – procházky kolem jezera Rotorua Lake.
Lodní transfer z Picton přes Marlborough Sounds Maritime Park na severní ostrov do Wellingtonu.

ZÁKLADNÍ PROGRAM

Severní ostrov Nového Zélandu 31.01. – 07.02. 2021.

25.-32./  Prohlídka Wellingtonu – muzea, galerie, Cable Car, botanická zahrada. Po západním pobřeží do města Hawera. Sopečný kužel Taranaki v parku Mt. Egmont – dle počasí výlety kolem hory, návštěva černých pláží.
Jeskyní systém Waitomo Caves, kde můžete při výletu na jednoduché loďce spatřit  svítící červy. Park Tongariro – možný výlet kolem sopečných jezer s vyhlídkami na 2797 metrů vysokou Mt. Ruapehu nebo Tongariro a Ngauruhoe. Prohlídka jezera Taupo, vodopády, procházky. Napier a dále přes Gisborne, kde se jako první Evropan v roce 1769 vylodil kapitán Cook.

Podél východního pobřeží Nového Zélandu. Vulkanická oblast Rotorua. Návštěva maorského představení.
Návštěva Whakarewarewa – nejvěší termální vodopád na jižní polokouli, údolí vulkánů Waimangu, gejzíry, fumaroly a bahenní termální prameny. Vyjde li čas, Nat. Forest Coromandel nebo Opononi – největší stromy Nového Zélandu Kauri, 1500 let staré. Návrat do Auklandu.
Město Auckland – vodní svět Kelly Tarltons, vyhlídková věž, downtown, historické budovy, tržiště, aj.. Odlet do ČR.
Přílet do ČR

NZ-Hawea-Lake

NOVY ZELAND-013 copy

AUD Image22

04.01. – 14.11. 2021. (11 dní) Austrálie, Nový Jižní Wales 

15.01. – 22.01. 2021. (8 dní) Tasmánie

23.01. – 30.01. 2021. (8 dní) Jižní ostrov Nového Zélandu

31.01. – 07.02. 2021. (8 dní) Severní ostrov Nového Zélandu 

Základní program Austrálie+Tasmánie: 20500 Kč + dálková letenka + přelety (viz níže. cena neobsahuje).

Základní program Tasmánie+Jižní NZ: 20500 Kč + dálková letenka + přelety (viz níže. cena neobsahuje).

Základní program Jižní NZ+Severní NZ: 20500 Kč + dálková letenka + přelety (viz níže. cena neobsahuje).

Základní program Austrálie+Tasmánie+Jižní NZ: 30500 Kč + dálková letenka + přelety (viz níže. cena neobsahuje).

Základní program Austrálie+Tasmánie+Jižní NZ+Severní NZ : 35500 Kč + dálková letenka + přelety (viz níže. cena neobsahuje).

cca 6 – 8 osob
Termíny, kombinace, prodloužení či zkrácení zájezdu může být upraveno v závislosti na přání skupiny či jednotlivce. Pro další informace, vetně těch, týkající se možného stopoveru na Bali nebo jiné destinaci, kontaktujte CA Montana Club.

CENA ZÁJEZDU OBSAHUJE

Doprava pronajatým klimatizovaným vozem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (poplatky spojené s drop off car, pohonné hmoty, dálnice, mosty, parkovné, trajekt auta z Pictonu do Wellingtonu). Český průvodce (odměna a veškeré jeho náklady). Informační materiály.

CENA ZÁJEZDU NEOBSAHUJE

Dálková letenka z Prahy vč. odlet. tax (cca 30 000 – 36 000Kč). Přelety Melbourne – Hobart – Christchurch (cca 9000 Kč). Pro ty co budou končit po Tasmánii jsou přelety Melbourne – Hobart – Sydney (cca 5000 Kč). Trajekt osob z Pictonu do Wellingtonu (cca 1000 Kč/osoba).  Ubytování ve slušných hotelech, apartmánech nebo v chatkách, karavanech po 2 osobách (v závislosti na domluvě cca 400 KC/os/noc). Veškeré vstupy, lodní výlety, kajak apod. Stravování (cca 300 Kč/osoba/den). Vstupní víza (0 Kč) a jejich vyřízení.

INFORMACE K ZÁJEZDU AUSTRÁLIE, NOVÝ ZÉLAND

S sebou

Příruční batůžek do letadla a na výlety (váha do letadla do 5 kg), repelent, opalovací krém, toaletní potřeby, jar a prášek na praní – lze koupit i na místě, osobní lékárnička. xeroxová kopie pasu na straně fotografie (pro případ ztráty pasu). Vzhledem k délce zájezdu a k dosažení určitého pohodlí, požadujeme zabalit si všechny věci do jednoho zavazadla, jehož váha by neměla přesáhnout 15 kg (vhodný je kufr nebo batoh, není vhodná krosna s kovovým rámem). Pozor: Do Austrálie i na Nový Zéland platí přísný zákaz dovozu potravin! Je nepřípustné brát na palubu letadla v příručním zavazadle tekutiny a pasty nad 200 ml obsahu, kovové předměty (nůž, nůžky, manikúru apod.).

oblečení

Fleesová bunda nebo svetr, kalhoty, nejlépe lehké goretexové boty nebo tenisky s pevnou podrážkou vibram, goretexová větrová bunda a kalhoty, krátké kalhoty, trička, ponožky, plavky, sluneční brýle, klobouk nebo kšiltovka, sandále, pláštěnka, ledvinka na doklady a peníze. Ve většině ubytování je možnost praní, proto si berte jen uvedené oblečení, které můžete pravidelně prát. Cestou do Sydney strávíme v letadle a letištních halách cca 23 hodin. Proto dávejte pozor na nachlazení z klimatizace.

program dne

Průvodce každý den oznámí dobu odjezdu a následující denní program včetně vysvětlení etapy na mapě. Při dojezdech do měst a NP poskytne průvodce informace týkající se turistických zajímavostí, tras a výletů, cen vstupů, navrhuje směr prohlídky a určuje sraz k odjezdu. Průvodce, vzhledem k organizačním povinnostem a jeho pracovnímu vytížení zváží a rozhodne, kterých volitelných výletů, prohlídek a návštěv muzeí se zúčastní. Odjezdy jsou převážně mezi 7 – 8  hodinou ranní. Při přesunech pravidelně zastavujeme na krátký odpočinek, protažení a fotografování. Zastávky jsou často spojeny s některou z místních zajímavostí nebo s občerstvením.

doprava

Standardně máme pronajatý klimatizovaný mikrobus pro 8 -10 pasažérů. Zavazadla jsou uložena podle počtu pasažérů v zadním zavazadlovém prostoru nebo ve vozíku. Zasedací pořádek si určí sami klienti nebo s ohledem na zdravotní stav klientů určí průvodce. Věci nutné k dennímu přesunu (plavky, svačinu, doklady, fotoaparát aj.) si ponechejte v pohotovosti v dopravním prostředku.  Ke zbylým věcem v kufru se zpravidla dostanete až po dojezdu do cílové stanice. Při jakémkoliv opuštění dopravního prostředku je zakázáno nechávat vaše cenné věci ve vozidle. Při dojezdech, prohlídkách nebo zastávkách je zákazník povinen postarat se o svoje zavazadla. Neberte si s sebou zbytečně drahé věci – oblečení atd.. Fotoaparát, doklady apod. budete mít stále u sebe, ale ostatní věci, které často necháme po dobu oběda v autě, nebo na pokoji nejsou pojištěny!

stravování

Během zájezdu je dostatek času na přípravu snídaně, večeře nebo přes poledne (pokud jsme na cestě) na posezení např. ve Fast Food  (doporučí průvodce).  Některé dny zastavujeme u supermarketů na nákup potravin či hotového jídla (kuře, ryba a hranolky, hamburger aj.) cca 7 AUD/ porce. Nákupy lze někdy provádět i v místě ubytování nebo v některých parcích. Podle možností a chuti lze nakoupit polotovary pro společné večerní grilování, na které jsou kempy vybaveny. Jen výjimečně není kuchyňka vybavena nádobím. Zastávky na nákupy včas sdělí průvodce.

ubytování

Hotely, turistické chatky nebo karavany po dvou osobách. Pohodlné ubytování je vybaveno sociálním zařízením, většinou kuchyňkou s plynovým vařičem, varnou konvicí, ledničkou, většinou televizí, BBQ a omezeným počtem nádobí. V některých případech může být kuchyňka a společenská místnost společná. Na možnost praní vás upozorní průvodce. Pračky jsou většinou placené a jejich obsluha je jednoduchá.

el. proud, mobilní telefony, WIFI

Zásuvky v Austrálii jsou na 220V a mají jiné zástrčky (anglické). Adaptéry lze zakoupit již v ČR ve specializovaných elektro prodejnách nebo na místě v Austrálii.

Ve větších místech bude k dispozici wifi. Mobilní telefony fungují. Na roaming se informujte u vašeho operátora. V mnoha místech zájezdu ale není signál. Řešením je zakoupit si kartu, kód zadat do telefonu a napojit se tak na místní mobilní síť. Poplatky vychází na cca 20 -30 Kč/minuta.

pOČASÍ – TEPLOTY

Protože projíždíme Austrálie, Tasmánii a vzdálený Nový Zéland teplotní rozdíly mohou být, především za zhoršeného počasí značné. Na pobřeží Nového Jižního Walesu jsou teploty oproti vnitrozemí podstatně nižší, příjemné pro cestování. Teplotní škála se posouvá k vyšším teplotám s nastupujícím létem na jižní polokouli. Počasi v Austrálii a na Tasmánii by mělo být teplé až horké. Na Nový Zéland se můžete podívat na weby nebo  ZDE .

peníze

Kreditní karty VISA, Master, American Expres. V ČR lze ve směnárnách i v bance zakoupit australské dolary. Pokud budete mít jen USD, vyměníte je na místě na australské a novozélandské dolary bez problémů v každém městě ve směnárnách.
Na hotovosti by měl klient mít vždy částku v přepočtu cca 200 AUD nebo NZD. Částky na inzerované fakultativní výlety oznámí zavčas průvodce.  Za ztrátu hotovosti nepřebírá žádná pojišťovna ani CK zodpovědnost.

pojištění

Vaše individuální pojištění léčebných výloh a odpovědnost za škodu občana je nezbytnou podmínkou účasti na zájezdu (někdy vyplývá pojištění léčebných výloh např. z vlastnictví kreditní karty). Podrobnosti vám sdělí jakákoliv pobočka pojišťovny. Doporučuji zajistit si kvalitní cestovní pojištění!

Očkování

Není povinné žádné očkování. Doporučuje se proti hepatitidě A, hepatitidě B a břišnímu tyfu. Další podrobné informace získáte na hygienických stanicích či jejich protiepidemiologických odděleních.

vstupní víza

Víza si vyřizují účastníci elektronicky.

Austrálie: https://www.eta-australianvisa.com/application.

Nový Zéland: https://www.newzealandeta.com/application

poznámka

Jakékoliv dotazy a informace jsme připraveni zodpovědět telefonicky na tel.: 00420 777 295 461.

Příjemný pobyt v zahraničí Vám přeje Miloš Brunner