Videos

1 of 1
01
Mar-2021

Krátký výlet po Kykladských ostrovech Milos, Siros, Kimolos, Tera, Paros, Naxos, Amorgos, Mykonos, Delos. Celý film snad v roce 2022.

08
Apr-2020

V tyto dny globální zdravotní krize si ještě o něco víc uvědomujeme, jak jsme všichni na celém světě propojení… v čem se naše životy podobají, v čem se liší, ale především to, že na čem v životě skutečně záleží, máme všichni společné.

18
Feb-2020

Vánoce v Nepálu. Setkání s žijící bohyní Kumárí. Buddhismus v podhůří a horách Himálaje, chrámy, modlitební mlýnky a praporky, pagody. Kolem ledovce pod osmitisícovkou Manaslu, přechod sedla Larkya. Sklizeň rýže, národní jídlo dalbáth, výroba obrazů thank a mandal. Pohled do života mnichů v klášteře. Krásy hor, zasněžené štíty osmitisícovek, ledovce. Drsný život Ghurků v Nepálu […]

18
Feb-2020

Název této země pochází z jazyka starých Eskymáků a znamená Velká země. A velká Aljaška opravdu je. Je největším státem USA a i vzdálenosti se tu počítají jinak. Aljašku od zbytku Spojených států dělí stovky kilometrů. Zemi se přezdívá last frontier, tedy pohraničí nebo poslední výspa. A Aljaška opravdu je skutečnou hranicí Ameriky. Krajina, řeky […]

Přestože je Barma – Myamnar jedna z nejchudších zemí světa, za návštěvu bezesporu stojí. Neuvěřitelné množství pagod a pozlacených chrámů, postavených mnohdy na skalních útvarech, nádherné pláže s bílím pískem Bengálského zálivu a zajímavá kultura místních obyvatel.