USA Parky západu 2019

USA039

Tento okruh vede unikátní soustavou národních parků, které co do různorodosti a četnosti nemají ve světě obdoby. Při svých cestách po USA jsem za posledních 20 let procestoval tuto oblast mnohokrát a v různých ročních obdobích. Rád vás zavedu na známé i méně známé vyhlídky, skryté v mnoha parcích Arizony, Nevady, Californie, Colorada a Utahu. Výlet je vhodný pro kohokoliv, kdo má rád fotografování a filmování. Pro většinu výletů a treků není potřeba nějaká výjimečná fyzická zdatnost. Vždy se nabízí několiv alternativ od těžkých treků, středně těžké, až po úplně jednoduché pěší výlety. Budeme se pohybovat od vysokých kopců v Nevadě (Mt Whitney), Yosemite, přes polopouště Coloradské plošiny, zcela opuštěných kaňonů a prérií až po pouště Death Valley.

  Galerie USA Všechna videa

USA012

Program a informace

USA-Monument-ValleyZÁKLADNÍ PROGRAM

1./ Odlet z Prahy do San Franciska, (časový posun oproti Praze je –9 hodin). Nejdřív do hotelu a hned do města. Přejezd městem a prohlídka. Ubytování v hotelu.

2./ Společná prohlídka nejzajímavějších míst San Franciska (některé z míst co nestihneme den předtím China Town, Golden Gate, vyhlídka Twin Peaks, Civic Center, Mission Dolores, Fisherman’s Wharf nebo muzea v Golden Gate Park).  Pozdě odpoledne odjezd do Groveland – ubytování.

3./ Velmi brzy ráno odjezd do Yosemite NP. Výlety k monolitu El Capitan, Half Dome nebo Glacier Point. Přejezd přes Tenaya Lake, Toulumne Meadows do Lee Vining – ubytování.

4./ Návštěva nejbrutálnějšího zlatokopeckého města a státního parku Bodie.  Bezodtokové slané jezero Mono Lake. Přejezd pod nejvyšší horu kontinentálních USA Mt. Whittney. Lone Pine – ubytovaní.

5./ Pokračování do nejnižšího místa Severní Ameriky Death Valley NP, přejezd a prohlídka jeho nejzajímavějších míst (písečné duny, Furnance Creek, Zabriskie Point, Borax Factory aj.). Večer Las Vegas a jeho známý boulevard heren The Strip (prohlídka Caesar Palace, Mirage, Treasure Island, Paříž aj.). Ubytování v Las Vegas.

6./Přes Valley of fire – státní park s nádhernými převážně červenými pískovcovými bloky. Pokračování do parku Zion (výlet do kaňonu Narrows nebo na Observation Point, Angels Landing, koupání ve Virgin River aj.). Ubytování v Huricane.

7./ Ráno krátký přejezd do jednoho z nejfotografovanějších parků Bryce Canyon (prohlídka parku, výlety do kaňonu nebo po pěšinách na útesu. Někdy, dle sezóny, místní rodeo). Ubytování v kanab.

8./ Pokračování na severní část do parku Grand Canyon. Průvodce doporučí nejhezčí vyhlídky. Celodenní prohlídka. Ubytování v Lees Ferry.

 

9.- 11./ Kolem skalních formací Old Paria, vyhlídka Horseshoe Bend k jezeru na řece Colorado Lake Powell. Vyzvednutí hausboatu. Pokračování po jezeře. Možná návštěva informačního střediska Glen Canyon Dam. Je možné jet také do jiných kaňonů – Coyote Canyon, k oblouku Rainbow bridge aj.  Ubytování (3 moci) na hausboatu.

12./ Přes největší indiánskou rezervaci Navajo Monument Valley. Kolem skalního útvaru a vesnice Mexican Hut. Řeka San Juan z ptačí perspektivy v parku Goosenecks.(Zastávky u indiánů a nákup indiánské keramiky a šperků). Přejezd do Cortez – ubytování.

13./ Ráno přejezd do parku Mesa Verde. Prohlídka indiánského puebla. Odpoledne přejezd do parku Canyonlands. Ubytování v Monterico.

14./ Prohlídka parku Canyonlands – The Butes, Needles. Ubytování v Monterico.

15./ Ráno k unikátním pískovcovým obloukům v parku Arches (výlet na Delicate Arch, Double Arch, O Arch, Wolf Ranch). Možná vyhlídka ve státním parku Dead Horse Point. Kolem fosilií dávno vyhynulých ještěrů a dinosaurů. Ubytování v Green River.

16./ Prohlídka toho co nestihneme předešlý den v NP. Později odpoledne odjezd do Salt Lake City. Ubytování v Salt Lake City.

17./ Prohlídka Salt lake City, možná (Hansenovo planetárium, muzeum mormonů a Brighama Younga, vyhlídka na Solné jezero, Golde Spike – železnice, nákupy aj.). Ubytování v Salt Lake City.

18./ Dopoledne odlet ze SLC do ČR.

19./ Přílet do Prahy.

USA-stromy,-Pacific

USA-Horseshoe

 

24.08. – 11.09.2019 19 dní včetně dálkového letu.
základní program: 39900 Kč + dálková letenka cca 24000 Kč
cca 6 – 12 osob

VARIANTY PROGRAMU
CENA ZÁJEZDU OBSAHUJE

Doprava pronajatým klimatizovaným vozem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné apod.). Ubytování v hotelech po 2 osobách. Český průvodce (odměna a veškeré jeho náklady). Informační materiály.

CENA ZÁJEZDU NEOBSAHUJE

Dálková letenka z Prahy vč. odlet. tax, jejíž cena je orientační a je uvedena samostatně (cca 24000 Kč). Veškeré letecké výlety (neplánují se) a vstupy do státních a indiánských parků (např. Bodie, Death Horse Point, Valleyof Fire, Horseshoe Bend, Monument Valley á 5 USD/osoba). Vstupy do NP + hausboat a s tím spojené pohonné hmoty (cca 8000 Kč).  Stravování (cca 7500 Kč/osoba). Vše co není uvedeno v cena zájezdu obsahuje. Vstupní víza a jejich vyřízení. Vše co není uvedeno v cena zájezdu obsahuje.

INFORMACE K ZÁJEZDU

S sebou

Příruční batůžek do letadla a na výlety (váha do letadla do 5 kg), repelent, opalovací krém, toaletní potřeby, baterka nebo čelovka, nůž, osobní lékárnička. Vzhledem k délce zájezdu a k dosažení určitého pohodlí, vyžadujeme zabalit si všechny věci do jednoho zavazadla, jehož váha by neměla přesáhnout 15 kg. Vhodný je kufr nebo batoh, v žádném případě neberte krosnu s kovovým rámem. Pozor: Do USA platí přísný zákaz dovozu potravin! Je nepřípustné brát na palubu letadla v příručním zavazadle tekutiny a pasty nad 200 ml obsahu, kovové předměty (nůž, nůžky, manikúru apod.).

oblečení

Fleesová bunda, svetr, kalhoty, nejlépe goretexové trekingové boty, goretexová větrová bunda a kalhoty, krátké kalhoty, trička, ponožky, klobouk nebo kšiltovka, sandále, pláštěnka, ledvinka na doklady a peníze. V hotelech je možnost praní, proto si berte jen uvedené oblečení, které můžete pravidelně prát. V letadle a letištních halách strávíme mnoho hodin, proto dávejte pozor na nachlazení z klimatizace (letecký personál má k dispozici pro každého cestujícího lehkou deku).

program dne

Průvodce každý den oznámí dobu odjezdu a následující denní program včetně vysvětlení etapy na mapě. Při dojezdech do měst a NP poskytne průvodce informace týkající se turistických zajímavostí, tras a výletů, cen vstupů, navrhuje směr prohlídky a určuje sraz k odjezdu. Průvodce, vzhledem k organizačním povinnostem a jeho pracovnímu vytížení zváží a rozhodne, kterých volitelných výletů, prohlídek a návštěv muzeí se zúčastní. Odjezdy jsou převážně mezi 7 – 8 hodinou ranní. Při přesunech pravidelně zastavujeme na krátký odpočinek, protažení a fotografování. Zastávky jsou často spojeny s některou z místních zajímavostí nebo s občerstvením.

doprava

Standardně máme pronajatý klimatizovaný mikrobus pro 15 pasažérů. Zavazadla jsou uložena podle počtu pasažérů v zadním zavazadlovém prostoru nebo ve speciálně upravené zahrádce na střeše či vozíku. Při skládání a nakládání zavazadel se předpokládá spolupráce všech účastníků zájezdu. Zasedací pořádek si určí sami klienti nebo s ohledem na jejich zdravotní stav může určit průvodce. Při event. defektu či poruše vozu se klienti řídí pokyny průvodce. Věci nutné k dennímu přesunu (svačina, doklady, fotoaparát aj.) si ponechejte v pohotovosti v dopravním prostředku. Ke zbylým věcem v kufru se zpravidla dostanete až po dojezdu do cílové stanice. Při jakémkoliv opuštění dopravního prostředku je zakázáno nechávat vaše cenné věci ve vozidle. Při dojezdech, prohlídkách nebo zastávkách je zákazník povinen postarat se o svoje zavazadla uložená v zavazadlovém prostoru, na zahrádce nebo na vozíku (prevence před ztrátou či poškozením). Neberte si s sebou zbytečně drahé věci – oblečení atd.. Fotoaparát, doklady apod. budete mít stále u sebe, ale ostatní věci, které často necháme po dobu oběda v autě, nebo na pokoji nejsou pojištěny! Proto na to pamatujte.

stravování

Restaurace, Fast Food (doporučí průvodce) nebo zastavujeme u supermarketů. Podle možností a chuti lze nakoupit místní speciality – lososy, steaky apod. pro společné grilování.

ubytování

V hotelech po 2 osobách. Postele mohou být  manželské. Někdy může být ubytování i se snídaní.

el. proud, mobilní telefony

Zásuvky v USA jsou na 110 voltů a mají jiné zástrčky. Většina aut je vybavena adaptérem na 110 voltů s americkou zástrčkou. Adaptéry na české zástrčky lze zakoupit již v ČR nebo na místě ve specializovaných elektro – prodejnách.

Poznámka: většina napáječů video, holicí strojky, fény aj. nepotřebují napětí redukovat, sami si určí správný napěťový režim. V těchto případech najdete na napájecím panelu vašeho přístroje napěťové rozmezí input 110 – 220 V.

Mobilní telefony (třípásmové) zde omezeně fungují. Ne všude je pokrytí. Na roaming se informujte u vašeho operátora. Další možností je volat českému operátorovi, a pak na účet volaného. Podrobnosti vám na místě sdělí průvodce.

peníze

Je výhodné vlastnit kreditní kartu VISA, Master, American Expres nebo si zajistit šeky (podrobnosti vám sdělí vaše banka). Na hotovosti by měl klient mít vždy částku cca 200 USD. Celková doporučená částka na cestu včetně stravování a volitelných výletů je cca 500 USD. Částky na inzerované fakultativní výlety oznámí zavčas průvodce.

pojištění

Vaše individuální pojištění léčebných výloh a odpovědnost za škodu občana je nezbytnou podmínkou účasti na zájezdu (někdy vyplývá pojištění léčebných výloh např. z vlastnictví kreditní karty). Podrobnosti vám sdělí jakákoliv pobočka pojišťovny. Doporučuji zajistit si kvalitní cestovní pojištění!

VSTUPNÍ VÍZA

Občané ČR, kteří vlastní biometrický pas, a jejichž pobyt nepřesáhne 90 dní, v současné době ke vstupu potřebují pouze schválenou cestovní registraci ESTA. Vyřizuje se elektronicky na https://esta.cbp.dhs.gov/ . Platnost je 2 roky ode dne schválení, po tuto dobu můžete do USA cestovat opakovaně, vždy však max. na 90 dní. Poplatek za zpracování žádosti (4 USD) a poplatek za schválení (10 USD). V případě zamítnutí platíte pouze poplatek za zpracování. Pokud budete chtít přesto vycestovat, musíte zažádat o turistické vízum na ambasádě v Praze.

poZNÁMKA

V národních parcích platí přísný zákaz krmení zvěře, přibližování se ke zvířatům a ponechávání potravin bez dozoru. Na jednotlivé odlišnosti mezi parky upozorní průvodce. Prosíme, dodržujte pokyny průvodce.
Veškeré informace a aktualizace k zájezdu budeme zasílat výhradně elektronickou poštou.
Jakékoliv dotazy a informace jsme připraveni zodpovědět telefonicky na tel.: 00420 777 295 461.