12
Oct-2014

TRAMPOTY V NEW YORKU

Někdo jezdí nakupovat do obchoďáků, jiný kupuje na netu. Zdálo by se, že já nakupuju hadry (tedy oblečení) v New Yorku. Tedy pokud mě tam moje cesty čas od času zavanou. No nakupuju, on to takový nákup ani není.

Tentokrát jsem Big Apple navštívil po cestě z mexického Yucatanu. Bylo to už v prosinci. Po ránu bylo těsně nad nulou a přes den děsně foukalo. I když svítilo sluníčko, zima zalezla pod bundu. Z Mexika jsem jel jen tak na lehko. Crocksy, jedny prořídlý ponožky, tričko, feesku, kraťase a kalhoty. Mohl jsem si nějaký oblečení koupit u číňana, ale říkal jsem si, že to snad nějak proklepu. Vše co jsem měl, jsem na sebe nasoukal, kraťase na kalhoty, 2 trička a navrch fleesku. Nestačilo to. Nejhorší to bylo na Empire State Building. Tady jsem snášel nepříjemnej a chladnej vítr celý 3 hodiny. Proč tak dlouho? Dělal jsem noční intervalové snímkování z kterého pak vzniknou timelapsy. Opravdu jsem se celý zimou klepal, ale memohl jsem se ani schovat uvnitř ve 102 patru (je to skutečně 102 patro?). Kameru jsem musel hlídat před jakýmkoliv dotykem ostatních návštěvníků vyhlídky, kteří se courali sem a tam. I sebemenší pohyb kamery, dotek, by zaručeně zničil moje předchozí záběry.

To jsem ještě neřekl, že mi ostraha z bezpečnostních důvodů nedovolila s sebou vzít na vyhlidku stativ. A malý kapesní stativ jsem nechal někde v Mexiku. Tak jsem kameru usadil na takovu rampu a šňůrkou ji zajistil k zábradlí pro případ pádu.

Druhej den jsem od rána na na nohou, ale zase ta kosa. Jedu na Verezano Bridge. Dnes se běží Newyorský marathon.

Běžcům zima nevadí, přes most se zahřejí a pak to začne. Na konci mostu začnou účastníci závodu odhazovat vše nepotřebné. Rukavice, kšiltovky, kulichy, trička, mikiny, šustky, tepláky, bundy. A tak jako před 26 lety, kdy jem tu byl jako divák poprvé, jsem společně s bamáky sbíral vše co připomínalo moji velikost. Přeháním, ale pravdou je, že mi u nohou, mimo jiné, přistál kulich, rukavice a teplý ponožky (asi je někdo použil místo rukavic).

Od té doby nebyla zima ve městě už tak zlá. Zlatej NY.

0

 likes / 0 Comments
Share this post:

Archives

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec