02
Feb-2014

Ostrov Mauricius (5. díl)

madakaskar68Ostrov Mauricius leží hluboko uprostřed tropů v Indickém oceánu. Poznali jsme, že to nejsou jen pláže a koupání, ale mnoho dalších aktivit co sem přitahuje turisty.

S trochou vynalézavosti, lze snadno uniknout přeplněnému hlavnímu městu a vyhnout se hotelovým komplexům a užít si  tak tento fascinující ráj na zemi. Na krátkém videu z Mauricia, je opět hlavním hrdinou kamarád Tono. Jeho dlouhé vlasy jsou vidět snad ve všech filmech Montany.

Náboženské rituály hrají v životě ostrovanů Mauricia důležitou roli. Největším hinduistickým svátkem na ostrově je Mahá Šivarátrí. Každoročně, na přelomu února a března, putuje na jezero přes půl milionu poutníků. Na místě zapalují vonné tyčinky a kafr, obětují jídlo a květiny Šivovi.

Legenda praví, že posvátné jezero Grand Bassin vzniklo když Šiva létal se svojí manželkou Parvátí nad zemí na květinovém koberci.

Legenda praví, že posvátné jezero Grand Bassin vzniklo když Šiva létal se svojí manželkou Parvátí nad zemí na květinovém koberci. Na své hlavě nosil tehdy řeku Gangu, aby tak uchránil svět před povodněmi. Několik kapek vody mu přitom nechtěně upadlo na ostrov, kde vytvořilo jezero. Ganga byla nešťastná, že zůstala na opuštěném ostrově. Šiva ale nešťastnou Gangu utěšil slovy, že ostrov bude jednou osídlen lidmi, kteří přijdou od jejích břehů a budou jezero uctívat.

Někdo jezdí na Madagaskar na svatební cestu, jiný za potápěním. My jsme se rozhodli zkusit rybolov. Původně měl za prut zasednout a lovit Tono. Po chvíli ale dostávám příkaz od kapitána lodi, abychom se vyměnili. Sedám tedy k prutu a tahám rybu – nekonečných 30 minut. Pot ze mě leje a už po chvíli necítím záda. Kapitán mě polévá studenou vodou, pomáhá mi přitahovat vlasec a dává mi napít.

Samotnou rybu uvidím až teprve když ji dotáhneme společnými silami až k lodi. To již rezignovala. Naposledy zabojuje až po drastickém zahákování. Je mi jí víc než líto. Přestože jsem v lovu ryb naprostý amatér, je mi jasné, že proti takto vyzbrojené lodi moc šancí neměla.

0

 likes / 0 Comments
Share this post:

Archives

> <
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec