INDONESIE 2022

INDONÉSIE výlet v červenci 2022

Ostrovní stát. Náboženství Islám a Hindu. Fantastická kuchyně. Přírodní a kulturní skvosty. Nepřetechnizované. V porovnání s ČR docela bezpečná zem. Platby kartou jsou ve městech OK. Nejbližší sousedi: Singapur, Thajsko, Malajsie, Austrálie, Filipíny, Indie. Časový posun: 6-8 hodin (3 časová pásma). Informace stran covidu se budou upřesňovat aktuálně. V současnosti se do Indonésie cestovat nedá, ale věřím, že se situace brzy změní a cestování bude možné a snad i bez roušek.

Počet účastníků: cca 4-8 PAX

Počet dní s cestou (možno prodloužit na cca 30 dní viz předpokládaná trasa): 18dní

doprava: auto s místním řidičem znalý místopisu, angličtiny a reálií – MR. Indra. (Van do 6 -8 PAX) vč pohonných hmot a ubyt. řidiče 2000 Kč/den (rozpočítá se podle počtu osob, přičemž jej nemusíme mít po celou dobu výletu. To v případě, že by se letělo domů z Denpasaru. Letenky jsou trochu dražší, ale zase by ubylo auto na cestu zpět do Jakarty cca 500 Km což odpovídá 48 hod jízdy+ trajekt z Bali na Jávu).

Termín: červenec 2022

let: Praha – Jakarta, odlet do ČR z Jakarta nebo Denpasar.

předpokládaná trasa:  Java, Bali, Nusa Lembogan, Nusa Penida, Lombok, souostroví Gili. Pri prodlouženi pojedu dál – letecky do Západní Papua ( Radža Ampat) aj… Zpet letecky do Jakarty a do ČR. Přidá se někdo?

náročnost: Vše volitelné, můžete nebo nemusíte. Ti co nikam nepůjdou budou mít náhradní program – včetně řidiče a auta nebo prostě poleží na pláži nebo v posedí hospodě nebo obojí. Pro zdatnější možnost vystoupit i na nějaký vrchol sopky. Stejně to bude asi na ráno, takže zdržení pro ostatní minimální. Převážně ale vše vozem a jen krátké pěší výlety. Šnorchlování mezi korály. Vahadlové lodě. Vítána znalost jízdy na skůtru.

počasí: Do Indonésie lze cestovat celoročně – jsme těsně pod rovníkem na jižní polokouli. Termín mezi květnem a říjnem – je suché období. Deštivá sezona je papírově 10 – 04. Teplota je po celý rok kolem 27 °C.

cena je složena z níže uvedených položek: (vychází to, že při 4 PAX bude 18 dní stát celkem cca. 49500 Kč ):

letenka: 13000 Kč (s Etyhat trochu delší let) nebo 18000 Kč (do a z Jakarty), při odletu z Denpasaru je cena cca 22000 Kč .

ubytování: cca 400 Kč/noc/osoba

strava:  jídlo je levné cca 100 Kč/porce

vstupy + jeep v Bromo+lodní výlety+ferry: celkem cca 5000 Kč

Organizační poplatek: 6000 Kč/osoba

 

ZÁKLADNÍ PROGRAM

Java: hlavní ostrov naší cesty – Yogyakarta Kraton, Taman Sari (Vodní palác) sídlo sultána, Pasar Ngasem – ptačí trh. Přejezd kolem vulkánu Merapi. Prambanan, největší hinduistický komplex Indonésie. Borobudur je největší buddhistický chrám světa. Sopka v parku Tengger-Bromo-Semeru – průjezd džípem na nejlepší vyhlídky, krátký výstup na homoli vedle sopouch Bromo. Býčí festival v Maduře. Planina Ijen – kráter se sirným jezerem – středně náročný výstup na vyhlídku. Green Canyon – loďkou po krásné tyrkysové řece v kaňonu. Mnoho koupání v peřejích, na plážích nebo i v horkých pramenech.

Bali: Ostrov kde je vetšina Hindu. Z přístavu Gilimanuk především mimo přeplněné turistické destinace – vynecháme tedy Denpasar a Nusa Dua. Nevynecháme však kouzelné jezero Bratan a Lake Bratan Temple. Peřeje vodopády na severu ostrova Gitgit a možná i ve vnitrozemí v Pujungan (pokud vyjde čas). Malý ostrůvek Palau Menjangan a jeho bílá kosa vybíhající do moře. Pláž Lovina+ rýžová pole+horké prameny.

Nusa Lembogan : Ze Sanuru lodí na ostrov. Večerní představení rybářů , úžasný zážitek večer – tisíce luceren a sběr vodních rostlin v Jungutbatu. Rybářské vesnice a život domorodců.

Nusa Penida: Nádherné bílé pláže, neobyčejné “opravdu fantastické” skalní útvary v Timorském moři – a je jich mraky. Manta Point, Keyhole, koňská hlava aj…Vyhlídky nebo lodní výtely, delfíni. Vodopády, peřeje, málo turistů. Zajímavé vesničky s domorodci, hindu temly.

Lombok (možno vynechat) + Souostroví Gili - 3 malé ostrovy poblíž Lomboku. Povalování na bílých plážích. Nic jiného tan totiž není. Krásné, ale lze vynechat na úkor jiných míst na Jávě nebo Bali.

Něčemu nebylo rozumět, změna trasy, připomínky, potřebujete poradit nebo prodloužit? Volejte MB 777295461

Program a informace

INDONESIE od Tona-045 INDONESIE od Tona-018 INDONESIE od Tona-008 IND 117 IND 110 IND 088 IND 001 DSC_0397 DSC_1046 DSC_1886 DSCN6192 DSCN6318

 

 

 

 

[/ale_toggle]