FILIPÍNY 2020

FILIPINY vyska-004

Filipíny, to je na 6000 ostrovů, na některých z nich budete mít pláž sami pro sebe. Zem, která je geograficky i duchovně odtržena od Jihovýchodní Asie. Ostrovy byly španělskou, později Americkou  kolonií, to zanechalo po sobě dědictví španělsko – filipínské architektury a katolicismu. Chystaný výlet do země vulkánů. Největší ostrov Luzon a některé menší ostrovy z oblasti Visayaského moře – Bacuitské ostrovy na Palawanu, Bohol aj. Rýžové terasy na severu ostrova Luzon, poloostrov Bicol, tradice hystorických kmenů a původních obyvatel, vulkány Pinatubo a Mayon vystupující k obloze. Vápencový kras a koupání a šnorchlování v tyrkysově modrých vodách Jihočínského moře ostrova Palawan. Tropická vegetace, pláže zdobené palmami a lemované bílým pískem.

  Galerie USA Všechna videa

FILIPINY vyska-003

Program a informace

FILIPINY-002

FILIPINY-022

ZÁKLADNÍ PROGRAM

1./ PROGRAM SE PŘIPRAVUJE.

 

 

9.- 11./

19./ Přílet do Prahy.

FILIPINY-006

 

 

26.11. 2020- 11.12.2020 16 dní včetně dálkového letu.
základní program: 18000 Kč + dálková letenka cca 18000 Kč
cca 8 osob

VARIANTY PROGRAMU
CENA ZÁJEZDU OBSAHUJE

Doprava pronajatým klimatizovaným vozem s místním řidičem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné apod.), taxi, jeepney. Trajekty auta  a osob. Český průvodce (odměna a veškeré jeho náklady). Informační materiály.

CENA ZÁJEZDU NEOBSAHUJE

Dálková letenka z Prahy vč. odlet. tax, jejíž cena je orientační a je uvedena samostatně (cca 18000 Kč). Přelety a místní odletové taxy (záleží na zvolené trase) cca á 1500 Kč/přelet. Ubytování v hotelech po 2 osobách (cca 6000 Kč/osoba). Stravování (cca 6500 Kč/osoba). Veškeré vstupy, fak. výlety, lodní výlety aj. Vše co není uvedeno v cena zájezdu obsahuje.

INFORMACE K ZÁJEZDU

S sebou

Příruční batůžek do letadla a na výlety (váha do letadla do 5 kg), repelent, opalovací krém, toaletní potřeby, baterka nebo čelovka, nůž, osobní lékárnička. Vzhledem k délce zájezdu a k dosažení určitého pohodlí, vyžadujeme zabalit si všechny věci do jednoho zavazadla, jehož váha by neměla přesáhnout 15 kg. Vhodný je kufr nebo batoh, v žádném případě neberte krosnu s kovovým rámem. Je nepřípustné brát na palubu letadla v příručním zavazadle tekutiny a pasty nad 200 ml obsahu, kovové předměty (nůž, nůžky, manikúru apod.).

oblečení

Fleesová bunda, svetr, kalhoty, nejlépe goretexové trekingové boty, goretexová větrová bunda a kalhoty, krátké kalhoty, trička, ponožky, klobouk nebo kšiltovka, sandále, pláštěnka, ledvinka na doklady a peníze. V hotelech je možnost praní, proto si berte jen uvedené oblečení, které můžete pravidelně prát. V letadle a letištních halách strávíme mnoho hodin, proto dávejte pozor na nachlazení z klimatizace (letecký personál má k dispozici pro každého cestujícího lehkou deku).

program dne

Průvodce každý den oznámí dobu odjezdu a následující denní program včetně vysvětlení etapy na mapě. Při dojezdech do měst a NP poskytne průvodce informace týkající se turistických zajímavostí, tras a výletů, cen vstupů, navrhuje směr prohlídky a určuje sraz k odjezdu. Průvodce, vzhledem k organizačním povinnostem a jeho pracovnímu vytížení zváží a rozhodne, kterých volitelných výletů, prohlídek a návštěv muzeí se zúčastní. Odjezdy jsou převážně mezi 7 – 8 hodinou ranní. Při přesunech pravidelně zastavujeme na krátký odpočinek, protažení a fotografování. Zastávky jsou často spojeny s některou z místních zajímavostí nebo s občerstvením.

doprava

Standardně máme pronajatý klimatizovaný mikrobus pro 10 pasažérů. Zavazadla jsou uložena podle počtu pasažérů v zadním zavazadlovém prostoru nebo ve speciálně upravené zahrádce na střeše či vozíku. Při skládání a nakládání zavazadel se předpokládá spolupráce všech účastníků zájezdu. Zasedací pořádek si určí sami klienti nebo s ohledem na jejich zdravotní stav může určit průvodce. Neberte si s sebou zbytečně drahé věci – oblečení atd.

stravování

Restaurace, Fast Food (doporučí průvodce) nebo zastavujeme u supermarketů. Podle možností a chuti lze nakoupit místní speciality.

ubytování

V hotelech po 2 osobách. Postele mohou být  manželské. Někdy může být ubytování i se snídaní.

el. proud, mobilní telefony

Zásuvky v jsou na 110 voltů a mají jiné zástrčky.

Poznámka: většina napáječů video, holicí strojky, fény aj. nepotřebují napětí redukovat, sami si určí správný napěťový režim. V těchto případech najdete na napájecím panelu vašeho přístroje napěťové rozmezí input 110 – 220 V.

Mobilní telefony (třípásmové) zde omezeně fungují. Ne všude je pokrytí. Na roaming se informujte u vašeho operátora. Další možností je volat českému operátorovi, a pak na účet volaného. Podrobnosti vám na místě sdělí průvodce.

peníze

Je výhodné vlastnit kreditní kartu VISA, Master, American Expres.  Na hotovosti by měl klient mít vždy částku cca 200 USD. Celková doporučená částka na cestu včetně stravování a volitelných výletů je cca 500 USD. Částky na inzerované fakultativní výlety oznámí zavčas průvodce.

pojištění

Vaše individuální pojištění léčebných výloh a odpovědnost za škodu občana je nezbytnou podmínkou účasti na zájezdu (někdy vyplývá pojištění léčebných výloh např. z vlastnictví kreditní karty). Podrobnosti vám sdělí jakákoliv pobočka pojišťovny. Doporučuji zajistit si kvalitní cestovní pojištění!

VSTUPNÍ VÍZA

Občané ČR, kteří vlastní biometrický pas, a jejichž pobyt nepřesáhne 90 dní, v současné době ke

 

Jakékoliv dotazy a informace jsme připraveni zodpovědět telefonicky na tel.: 00420 777 295 461.