MYANMAR 2019

MYANMA-329

Přestože je Barma – Myamnar jedna z nejchudších zemí světa, za návštěvu bezesporu stojí. Neuvěřitelné množství pagod a pozlacených chrámů, postavených mnohdy na skalních útvarech, nádherné pláže s bílím pískem Bengálského zálivu a zajímavá kultura místních obyvatel – navštívíme od každého něco. Místní etnika potkáme v barmských horách,  v Bengálském zálivu se vykoupeme v moři, ve vnitrozemí se necháme po řekách převézt loďkami  až k tisícům chrámů nebo loďkou poplaveme na horském jezeře Inle.

 

Galerie Myanmar Všechna videa

MYANMA-146

Program a informace

MYANMA-294

MYANMA-168

ZÁKLADNÍ PROGRAM

1.-2./ Odlet z Prahy. Přílet do Yangon. Prohlídka města – socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Tržnice Bogyoke Aung San. 98 m vysoká pagoda Shwedagon – nejposvátnější buddhistický chrám v Barmě, celý pokrytý zlatými deskami.

2./ Přejezd do Kyaiktiyo. Nejvýznamnější poutní místo v zemi – nejdříve na korbě autobusu – nákladního vozu, pak krátký výstup na stúpu. Krásný výhled do krajiny a na okolí Zlatého viklanu. Možnost zůstat až do večera, kdy věřící rozsvítí u viklanu tisíce svíček. Ubytování v Kyaiktiyo.

3./ Prohlídka Bago – 55 m dlouhý ležící Buddha. – Nejvyšší stúpa v zemi Shwemawdaw. Přesun přes Mawlamyine do Hpa An.

4./  Oblast krasových vápencových věží. Prohlídka jeskyní s tisíci malých budhů. Plavba loďkou vápencovým krasem.

5.-6./ Přejezd do starého královského města, jednoho z nejkrásnějších v jihovýchodní Asii – Baganu (Pugam). Prohlídka některých z 2000 dochovaných begánských (Pugam) chrámů postavených mezi 11. až 13. stl.. Možná plavba po řece Ayeyarwady, západ slunce nad chrámy, řemeslné produkty z místních dílen, výroba zlatých plátků, manufaktura lakované nádobí. Výlet na kráter Mt. Popa  – Olymp Myanmy, na jehož vrcholku je postavena nádherná pagoda.

7.-9./ Přesun do Mandalaj. Možnost návštěvy Mingunu. Mingunská pagoda Mingun Paya - ruiny zamýšlené největší pagody na světě, největší zavěšený zvon na světě. Sněhově bíla pagoda Hsinbyume. Navečer výlet do Amarapury k mostu U Bein přes jezero Taungtaman. Je  postaven na 984 sloupech z týkového dřeva. Inwa – město klenotů vybudovaného mezi řekou a umělým kanálem – možná vyjížďka  na koňském povoze.

10.-11./ Přesun do Kalaw. Jezero Inle, plavba po jezeře motorovými i čluny  na domorodých kánoích. Chrámy v okolních horských vesnicích, zastávka ve vesnici Indien, plovoucí trhy a skupina 17 vesnic na kůlech.

12./ Pindaya – jeskyně a svatostánek s několika tisíci soch Buddhy. Bůžkové animismu, opice, čajové plantáže.

13./ Přesun do Loikaw. Prohlídka skalních pagod postavených nad městem. Návštěva okolních domorodých vesnic s ženami s dlouhými žirafími krky.

14./ Návrat do Yangon.

15. – 16/ V závislosti na hodině odletu, volno v Yangon. Odlet do ČR. Přílet do ČR

PRODLOUŽENÍ  (o 5 dní). Pro bližší informace kontaktujte Montana Club.

Varianta Ngapali: V roce 2007 byly poškozeny cyklonem Nargis a byly pro turistiku nedostupné. Dnes platí za nejpěknější bílé pláže v Bengálském zálivu. Prohlídka okolí, rybaření, návštěva rybářů a domorodých vesnic – možnost nákupu mořských plodů, menší stůpy, zahálení a koupání.

Varianta Kawtong: Výchozí místo pro výlety na vápencové souostroví Mergui. Stovky skalnatých obydlených i neobydlených ostrovů (snad jich je 804) s mnoha písečnými plážemi. Koupání, rybolov možnost nákupu mořských plodů, menší stůpy, zahálení a koupání – možnost nákupu mořských plodů, zahálení a koupání. 

DCIM100MEDIADJI_0051.JPG

DCIM100MEDIADJI_0990.JPG

07.01. – 21.01. 2019  15-16 dní základní program včetně dálkových přeletů.

základní program: 37900 Kč + dálková letenka cca 18000 Kč
cca 6 -10 osob
CENA ZÁJEZDU OBSAHUJE

Doprava pronajatým mikrobusem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné, trajekty apod.). Ubytování po 2 osobách v hotelech a bungalovech, tam kde je potřeba s klimatizací. Český průvodce (odměna a veškeré jeho náklady). Informační materiály.

CENA ZÁJEZDU NEOBSAHUJE

Dálková letenka z Prahy vč. letištních tax, jejíž cena je orientační a je uvedena samostatně (cca 24000 Kč).  Veškeré vstupy do památek a archeologických míst (cca 3000 Kč). Lodní výlety. Stravování (cca 3000 Kč). E-vízum do Barmy 1 250 Kč, vyřizuje se před odletem.  Spropitné. Vše co není uvedeno v cena zájezdu obsahuje.

INFORMACE K ZÁJEZDU

S sebou

Příruční batůžek do letadla a na výlety (váha do letadla do 5 kg), repelent, opalovací krém, toaletní potřeby, osobní lékárnička (včetně endiaronu, reasecu), xeroxová kopie pasu na straně fotografie (pro případ ztráty pasu). Můžete se vybavit z ČR (nebo až na místě) varnou konvicí (na 110 V – cca 80 Kč) pro ohřev vody na čaj, kávu. Vzhledem k délce zájezdu a k dosažení určitého pohodlí, požadujeme zabalit si všechny věci do jednoho zavazadla, jehož váha by neměla přesáhnout 15 kg (vhodný je kufr nebo batoh, není vhodná krosna s kovovým rámem). Pozor: Je nepřípustné brát na palubu letadla v příručním zavazadle tekutiny a pasty nad 200 ml obsahu, kovové předměty (nůž, nůžky, manikúru apod.). Na své věci si dávejte extrémně velký pozor – především při dojezdech do hotelů.

oblečení

Fleesová bunda nebo svetr, kalhoty, větrová bunda, šusťákové kalhoty, krátké kalhoty, trička, ponožky, plavky, sluneční brýle, klobouk nebo kšiltovka, sandále, pevné tenisky nebo něco podobného, pláštěnka, ledvinka na doklady a peníze. V blízkosti našeho ubytování je možnost praní, proto si berte jen uvedené oblečení, které můžete pravidelně prát. Cestou strávíme v letadle a letištních halách cca 18 hodin, proto dávejte pozor na nachlazení z klimatizace (letecký personál má k dispozici pro každého cestujícího lehkou deku).

program dne

Průvodce každý den oznámí dobu odjezdu a následující denní program včetně vysvětlení etapy na mapě. Při dojezdech do měst a památek poskytne průvodce informace týkající se turistických zajímavostí, tras a výletů, cen vstupů, navrhuje směr prohlídky a určuje sraz k odjezdu. Průvodce, vzhledem k organizačním povinnostem a jeho pracovnímu vytížení zváží a rozhodne, kterých volitelných výletů, prohlídek a návštěv muzeí se zúčastní. Odjezdy jsou převážně kolem 8 hodiny ranní. Při přesunech pravidelně zastavujeme na krátký odpočinek, protažení a fotografování. Zastávky jsou často spojeny s některou z místních zajímavostí nebo s občerstvením.

doprava

Standardně máme pronajaté auto pro 08-15 pasažérů. Při skládání a nakládání zavazadel se předpokládá spolupráce všech účastníků zájezdu. Zasedací pořádek si určí sami klienti nebo s ohledem na zdravotní stav klientů určí průvodce. Při event. defektu či poruše dopravního prostředku se klienti řídí pokyny průvodce. Věci nutné k dennímu přesunu (plavky, svačinu, doklady, fotoaparát aj.) si ponechejte v pohotovosti v dopravním prostředku. Ke zbylým věcem v kufru se zpravidla dostanete až po dojezdu do cílové stanice. Při jakémkoliv opuštění dopravního prostředku je zakázáno nechávat vaše cenné věci ve vozidle. Při dojezdech, prohlídkách nebo zastávkách je zákazník povinen postarat se o svoje zavazadla uložená v zavazadlovém prostoru (prevence před ztrátou či poškozením). Neberte si s sebou zbytečně drahé věci. Fotoaparát, doklady apod. noste stále s sebou. Pamatujte, že veškeré věci, které často necháme po dobu oběda v autě, nebo na pokoji nejsou pojištěny!

stravování

Snídaně buď v restauraci nebo cestou (doporučí průvodce). Přes poledne (pokud jsme na cestě) zastavujeme na oběd. Večer je dostatek času na návštěvu některé místní restaurace. Hotely a bungalovy jsou v místech čilé obchodní zóny, a tak není problém se stravováním.  K pití doporučujeme kupovanou vodu (z vodovodu je často kontaminovaná), džusy, piva.

ubytování

V hotelech a bungalovech po 2 osobách, tam kde je potřeba s klimatizací nebo s větráky. Postele jsou někdy manželské (2 osoby vedle sebe, tzv. matrimony – twin s jednou velkou dekou). Upozorňuji na možné nepředvídatelné komplikace při ubytování, vyplývající z mentality místních obyvatel. V těchto případech prosím o zachování trpělivosti.

el. proud, mobilní telefony

V hotelích je k dispozici elektrický proud. Zásuvky jsou na 220 voltů. Adaptéry na zásuvky se dají se koupit v ČR nebo na místě. 0 V.

D – Zástrčka typu D obsahuje 3 kulaté kolíky, které jsou uspořádány do rovnostranného trojúhelníku.  Velký kolík má průměr 7 mm a malé 5 mm (verze do 5 A). Tato zástrčka existuje až v šesti variantách (různý rozměr, velikost proudu).

D
Zástrčka a zásuvka typu D
  • G – Zástrčka typu G je tvořena trojicí kolíků. Kolíky mají obdélníkový průřez. Velikost fázového a nulového kolíku je 4×6,35 mm a zemnícího kolíku je 4×8 mm (zemnící kolík je o 5 mm delší a je kolmý ke zbývajícím).  Zástrčky mají větší velikost, protože v sobě obsahují ochranou pojistku (3,5 nebo 13 A). Zásuvky typu G často obsahují vypínač fázového vodiče. Tyto zásuvky také mají ochranu proti vsunutí cizích předmětů.  Montují se tak, že větší otvor pro zemnicí kolík je nahoře, zdířka s nulovým vodičem je vlevo a fáze je vpravo – opačně něž u nás. Tyto typy zástrček a zásuvek se používají ve Velké Británii a v Irsku. Další využití je pak na Arabském poloostrově, v Indii, v Malajsii, na Srí Lance, některé africké země (bývalé britské kolonie).

zasuvky-zastrcky-typ-g

Zástrčka a zásuvka typu G

    • C – zástrčka typu C je tvořena 2 hroty (tzv. eurozástrčka), které mají průměr 4 mm (typ CEE 7/16) nebo 4,8 mm (typ CEE 7/17). Vidlice typu C se používají pro přístroje, které mají dvojitou izolaci a nevyužívají zemní vodič. Tento typ zástrčky lze použít také do zásuvek typu E, F, H (novější varianta), J, K a L (úzká varianta). Tyto zástrčky mají podle typu různé tvary - plochý šestiúhelník (max. odběr 2,5 A) nebo kulatý tvar (max. odběr 16 A). Tyto zástrčky jdou kromě Velké Británie a Irska použít v celé Evropě.

zásuvka-zástrčka-typ-c

počasí – teploty

V Barmě se střídají tři roční období. Horké a suché. Horké a vlhké. Suché a méně teplé. V termínu našeho zájezdu bude teplota mírně klesat. Je toideální doba pro návštěvu země, teploty mohou dosahovat až ke 30°C, v horských oblastech o cca 10°C méně.  V tomto pbdobí čekejte minimum srážek.

peníze

Kreditní karty VISA, Master, American Expres při přímé platbě nebo výběr z automatu fungují pouze omezeně.  Převážně se platí v hotovosti.  V hotovosti by měl klient mít vždy částku v přepočtu cca 200 USD. Celková doporučená částka na cestu včetně stravování, volitelných výletů a vstupů a letištního poplatku při návratu je cca 500 – 600 USD. Pro výměnu peněz v zahraničí jsou americké dolary a eura  nejvýhodnější měnou. Místní měna v barmě jsou barmské kyaty (čaty) K. Peníze si vyměníme hned po příletu na letišti.

pojištění

Vaše individuální pojištění léčebných výloh a odpovědnost za škodu občana je nezbytnou podmínkou účasti na zájezdu (někdy vyplývá pojištění léčebných výloh např. z vlastnictví kreditní karty). Podrobnosti vám sdělí jakákoliv pobočka pojišťovny. Doporučuji zajistit si kvalitní cestovní pojištění!

Očkování

Do Barmy je doporučeno očkování: virová hepatitida A+B, břišní tyfus, tetanus. Zkonzultujte prosím s hygienickou stanicí aktuální doporučení.

poZNÁMKA

Veškeré informace a aktualizace k zájezdu budeme zasílat výhradně elektronickou poštou. O případné před zájezdové schůzce Vás budeme včas informovat.
Jakékoliv dotazy a informace jsme připraveni zodpovědět telefonicky na tel.: 00420 777 295 461.

Příjemný pobyt v zahraničí Vám přeje Miloš Brunner.