AUSTRÁLIE – východ 2018

AUD vyska Image11

Navštívíme korálové pláže, parky a rudé pouště v samém středu kontinentu. V nejstarších australských teritoriích poznáte mnoho národních parků, zlatokopecký skanzen, moderní velkoměsto Sydney, mnoho zvěře včetně známých vačnatců, klokanů, ježuch, ptakopysků a mnohem víc.

Prodloužení o  8 dní na Tasmánii Vám přinese krátký, ale velmi zajímavý pohled na jeho unikátní krajinu s minimem měst a průmyslu. Dalo by se říci, že ostrov je takovou malou kopií celého blízkého kontinentu. Od Austrálie je oddělen jen úzkým Bassovým průlivem. Jiné možné prodloužení o Bali, výhodně rozdělí dlouhý transkontinentální let do Evropy. Pro všechny možné varianty a bližší informace kontaktujte Montana Club.

Galerie Austrálie   Všechna  videa 

AUD vyska Image30

Program a informace

AUD-DevilsZÁKLADNÍ PROGRAM

1./ Odlet z Prahy do Sydney (časový posun +9 hodin).

2.-3./ Přílet do Sydney. Prohlídka města (např. vyhlídková věž, přístav, opera, Rocks, botanická a čínská zahrada, Harbour Bridge, monorail, námořní muzeum, akvárium, park Sydney Harbour. Pláže v rekreačním středisku Manly, Taronga park aj.).

4./ Ráno odjezd z města přes Harbour Bridge, kolem národního parku Ku-ring-gai Chase. Návštěva historického vězení Trial Bay Goal (prohlídka, koupání). Příjezd do Port Macquarie.

5./ Kolem banánových plantáží a stánků s tropickým ovocem do Woolgoolga (město s indickou tradicí, dvěma indickými restauracemi a replikami chrámů). Pokračování do Ballina.

6./ Vyhlídka v Lennox Head na nejvýchodnější místo Austrálie Byron Bay (prohlídka majáku).  Vyhlídka na Zlaté pobřeží – nekonečný komplex hotelů, zábavních parků a pláží. Příjezd a prohlídka Brisbane (terasy s výhledem na Brisbane River a její mosty, downtown aj). Příjezd do Glass House Mtns.

7./ Koupání v Noosa Heads nebo vycházka v pralese v Mary Cairncross Scenic Reserve. Přes  město Gympie do Caliope.

8./ Kolem třtinových plantáží, pláží a ostrovů Barrier Reef. Překročení obratníku Kozoroha, příjezd přes Rockhampton do Mackay. Prohlídka parku Cape Hillsborough (tropická a subtropická vegetace, krátké výlety deštným pralesem, kolem útesů, písečných dun, pozorování klokanů a želv).

9./ Brzy ráno přejezd na Airlie Beach, odkud se vyráží na fakultativní lodní výlet na korály a korálové ostrovy – šnorchlování (vybavení v ceně výletu), procházka na panoramatickou vyhlídku, koupání. Příjezd do Bowen.

10./ Přejezd do Townsville. Prohlídka města – akvárium, velkoplošné promítání IMAX, koupání na plážích Sunshine Coast, před vjezdem do Townsville možnost návštěvy ZOO Billabong, aj..

11.-12./ Dlouhý přejezd, do vnitrozemí, do Cloncurry. Přesun do starého zlatokopeckého města Tennant Creek. Cestou termitiště.

13./ Zastavíme na žulových monolitech Devils Marbles (skupina obřích, do červena zbarvených balvanů roztroušených po obou stranách silnice). Geografický střed Austrálie a obratník Kozoroha. Příjezd do Alice Springs (centrum Aboriginal).

14./ Prohlídka Alice Springs. Krátký výlet k 85 metrů rudé stěně, průrva Standley Chasm a kaňon Simpsons Gap.

15./ Celodenní volno v Alice Springs (možnosti: koupání v bazénu, návštěva historické telegrafní stanice, naučná stezka do města, koncert na Aboriginal představení, ZOO života v poušti Desert Life, výlet do parku Trephina Gorge, aj).

16./ Brzy ráno vyjíždíme na Yularu – výchozího bodu k Mt. Olga a Uluru – Ayers Rock. Pozorování západu slunce z těchto míst patří k nezapomenutelným zážitkům zájezdu.

17./ Brzy ráno odjezd na východ slunce Mt. Olga, možné treky kolem pískovcových bloků (3 hod). Odpoledne návštěva infocentra věnovaného kultuře Aboriginals.

18./ Přejezd pouští do unikátního opálového království Coober Pedy. Návštěva kostela a keramické dílny, obchodů s levnými opály – vše samozřejmě pod zemí. Večer možnost návštěvy baru.

19./ Kolem solných jezer (Lake Hart, procházky) do Port Augusta.

20./ Přejezd do Adelaide. Prohlídka města (podle možností odletu: Rundle Mall, Torrens River, botanická zahrada). Odlet do ČR

21./ Přílet do ČR

NZ-Hawea-Lake

AUD Image28

22.11. – 12.12.2018  21 dní základní program včetně dálkových přeletů.
22.11. – 20.12.2018  29 dní  s prodloužením o 8 dní (varianta A,C). Včetně dálkových přeletů.
22.11. – 15.12.2018  24 dní  s prodloužením o 3dny (varianta B). Včetně dálkových přeletů.
Základní program: 49500 Kč + dálková letenka cca 30000 Kč Varianty prodloužení A,B,C kontaktujte Montanu Club.

cca 6 – 10 osob
Termíny, kombinace, prodloužení či zkrácení zájezdu může být upraveno v závislosti na přání skupiny či jednotlivce. Pro veškeré informace kontaktujte CA Montana Club.

VARIANTY PROGRAMU

Prodloužení o  8 dní

1./ Silnicí Great Ocean Road na Port Campbell. Do Mt. Gambier (Růžové a Modré jezero).
2./ Prohlídka skalních útvarů Port Campbell. Pokračování přes NP Otway do města Geelong.
3./ Osadami zlatokopecké horečky do Melbourne (olympijský stadion, kurty Australia Open, nádraží Flinders, vyhlídková věž, okružní jízda tramvají, Queen Victoria Market). Pokračování na Canberru.
4./ Příjezd do Canberry, prohlídka zajímavostí města, vyhlídka.
5./ Park Morton, krátké výlety. Příjezd do Kiamy (prohlídka majáku a gejzíru).
6./ Přejezd do parku Royal (možná prohlídka vodopádù Uloola Fall, Jibbon a pláží Wattamolla Beach, Marley Head, krátké výlety), příjezd přes Botany Bay do Sydney. Možný fakultativní výlet do Blue Mountains a následující den prohlídka parku.
7./ Osobní volno v Sydney nebo v případě fakultativního výletu do Blue Mountains jeho prohlídka (vodopády Wentworth, vyhlídky z útesů kaňonů na skalní monument Tři sestry aj.).
8./ Odlet do ČR
9./ Přílet do ČR

Termíny, kombinace, prodloužení či zkrácení zájezdu může být upraveno v závislosti na přání skupiny či jednotlivce. Pro veškeré informace kontaktujte CA Montana Club.

Prodloužení o 2 – 3 dny

Bali nebo jiný ostrov, kde lze v závislosti na letence do Austrálie udělat stopover na cestě tam nebo zpět.

Termíny, kombinace, prodloužení či zkrácení zájezdu může být upraveno v závislosti na přání skupiny či jednotlivce. Pro veškeré informace kontaktujte CA Montana Club.

Prodloužení o  8 dní

Prodloužení o Tasmánii – na tomto, v porovnání s Austrálií, malém, ale unikátním ostrově najdete mnoho nádherné přírody. Na ostrově najdete mnoho treků nebo kratších výletů.

Termíny, kombinace, prodloužení či zkrácení zájezdu může být upraveno v závislosti na přání skupiny či jednotlivce. Pro veškeré informace kontaktujte CA Montana Club.

CENA ZÁJEZDU OBSAHUJE

Doprava pronajatým klimatizovaným vozem, vč. pohonných hmot a veškerých poplatků spojených s dopravou (dálnice, mosty, parkovné apod.). Ubytování ve slušných hotelech, apartmánech nebo v chatkách, karavanech po 2 osobách. Český průvodce (odměna a veškeré jeho náklady). Informační materiály.

CENA ZÁJEZDU NEOBSAHUJE

Dálková letenka z Prahy vč. odlet. tax, jejíž cena je uvedena samostatně (cca 30 000 Kč). Vstupy, lodní výlety, kajak apod., které nejsou uvedeny v cena zájezdu obsahuje. Stravování (cca 8 000 Kč/osoba). Vstupní víza (0 Kč) a jejich vyřízení. Vše co není uvedeno v cena zájezdu obsahuje.

INFORMACE K ZÁJEZDU

S sebou

Příruční batůžek do letadla a na výlety (váha do letadla do 5 kg), repelent, opalovací krém, toaletní potřeby, jar a prášek na praní – lze koupit i na místě, osobní lékárnička. xeroxová kopie pasu na straně fotografie (pro případ ztráty pasu). Vzhledem k délce zájezdu a k dosažení určitého pohodlí, požadujeme zabalit si všechny věci do jednoho zavazadla, jehož váha by neměla přesáhnout 15 kg (vhodný je kufr nebo batoh, není vhodná krosna s kovovým rámem). Pozor: Do Austrálie platí přísný zákaz dovozu potravin! Je nepřípustné brát na palubu letadla v příručním zavazadle tekutiny a pasty nad 200 ml obsahu, kovové předměty (nůž, nůžky, manikúru apod.).

oblečení

Fleesová bunda nebo svetr, kalhoty, nejlépe lehké goretexové boty nebo tenisky s pevnou podrážkou vibram, goretexová větrová bunda a kalhoty, krátké kalhoty, trička, ponožky, plavky, sluneční brýle, klobouk nebo kšiltovka, sandále, pláštěnka, ledvinka na doklady a peníze. Ve většině ubytování je možnost praní, proto si berte jen uvedené oblečení, které můžete pravidelně prát. Cestou do Sydney strávíme v letadle a letištních halách cca 26 hodin. Proto dávejte pozor na nachlazení z klimatizace (letecký personál má k dispozici pro každého cestujícího lehkou deku).

program dne

Průvodce každý den oznámí dobu odjezdu a následující denní program včetně vysvětlení etapy na mapě. Při dojezdech do měst a NP poskytne průvodce informace týkající se turistických zajímavostí, tras a výletů, cen vstupů, navrhuje směr prohlídky a určuje sraz k odjezdu. Průvodce, vzhledem k organizačním povinnostem a jeho pracovnímu vytížení zváží a rozhodne, kterých volitelných výletů, prohlídek a návštěv muzeí se zúčastní. Odjezdy jsou převážně mezi 7 – 8  hodinou ranní. Při přesunech pravidelně zastavujeme na krátký odpočinek, protažení a fotografování. Zastávky jsou často spojeny s některou z místních zajímavostí nebo s občerstvením.

doprava

Standardně máme pronajatý klimatizovaný mikrobus pro 8 -10 pasažérů. Zavazadla jsou uložena podle počtu pasažérů v zadním zavazadlovém prostoru nebo ve vozíku. Při skládání a nakládání zavazadel se předpokládá spolupráce všech účastníků zájezdu. Zasedací pořádek si určí sami klienti nebo s ohledem na zdravotní stav klientů určí průvodce. Při event. defektu či poruše vozu se klienti řídí pokyny průvodce. Věci nutné k dennímu přesunu (plavky, svačinu, doklady, fotoaparát aj.) si ponechejte v pohotovosti v dopravním prostředku.  Ke zbylým věcem v kufru se zpravidla dostanete až po dojezdu do cílové stanice. Při jakémkoliv opuštění dopravního prostředku je zakázáno nechávat vaše cenné věci ve vozidle. Při dojezdech, prohlídkách nebo zastávkách je zákazník povinen postarat se o svoje zavazadla uložená v zavazadlovém prostoru nebo na vozíku (prevence před ztrátou či poškozením). Neberte si s sebou zbytečně drahé věci – oblečení atd.. Fotoaparát, doklady apod. budete mít stále u sebe, ale ostatní věci, které často necháme po dobu oběda v autě, nebo na pokoji nejsou pojištěny! Proto na to pamatujte.

stravování

Během zájezdu najedeme mnoho kilometrů, přesto je dostatek času na přípravu snídaně, večeře nebo přes poledne (pokud jsme na cestě) na posezení např. ve Fast Food  (doporučí průvodce).  Některé dny zastavujeme u supermarketů na nákup potravin či hotového jídla (kuře, ryba a hranolky, hamburger aj.) cca 7 AUD/ porce. Nákupy lze někdy provádět i v místě ubytování nebo v některých NP. Podle možností a chuti lze nakoupit steaky, kuřata a jiné potraviny třeba pro společné večerní grilování, na které jsou kempy vybaveny. Zastávky na nákupy včas sdělí průvodce. Výjimečně v některých místech není kuchyňka dostatečně vybavena nádobím. V těchto případech použijete vlastní omezené prostředky nebo se dohodnete na společném grilování.

ubytování

Hotely, turistické chatky nebo karavany. Pohodlné ubytování je vybaveno sociálním zařízením, většinou kuchyňkou s plynovým vařičem, varnou konvicí, ledničkou, většinou televizí, BBQ a omezeným počtem nádobí. V některých případech může být kuchyňka a společenská místnost společná. Na možnost praní vás upozorní průvodce. Pračky jsou většinou placené a jejich obsluha je jednoduchá.

el. proud, mobilní telefony

Zásuvky v Austrálii jsou na 220V a mají jiné zástrčky (anglické). Adaptéry lze zakoupit již v ČR ve specializovaných elektro prodejnách nebo na místě v Austrálii.

Mobilní telefony fungují. Na roaming se informujte u vašeho operátora. V mnoha místech zájezdu ale není signál. Řešením je zakoupit si kartu, kód zadat do telefonu a napojit se tak na místní mobilní síť. Poplatky vychází na cca 20 -30 Kč/minuta. Další možností jsou tel. karty, které fungují z každého automatu. Poplatky se různí od typu karty a jsou cca 20 Kč/minuta.

pOČASÍ – TEPLOTY

Protože projíždíme velkou část území Austrálie, teplotní rozdíly mohou být značné. Na pobřeží Nového Jižního Walesu, Viktorie a Jižní Austrálie jsou teploty oproti vnitrozemí podstatně nižší, příjemné pro cestování. Severní část Austrálie navštívíme v období sucha, které je pro pobyt příjemné, ale může být důvodem vyschnutí některých koryt řek a vodopádů. Nejtepleji bývá ve vnitrozemí Austrálie při minimální vlhkosti. Přestože je Austrálie známá jako horký kontinent, stalo se nám již několikrát, že nás i ve vnitrozemí nečekaně překvapilo neobvykle chladné počasí. Teplotní škála se posouvá k vyšším teplotám s nastupujícím létem na jižní polokouli.

peníze

Je výhodné vlastnit kreditní kartu VISA, Master, American Expres nebo si zajistit šeky (podrobnosti vám sdělí vaše banka). Při platbě šekem (kdekoliv) neplatíte servisní poplatky a v obchodě vám vrací zbytek peněz v hotovosti. V ČR lze ve směnárnách i v bance zakoupit australské dolary. Pokud budete mít jen USD, vyměníte je na místě na australské dolary (AUD) bez problémů v každém městě ve směnárnách.
Na hotovosti by měl klient mít vždy částku v přepočtu cca 200 AUD. Celková doporučená částka na cestu včetně stravování, volitelných výletů a letištního poplatku při návratu je 600 AUD.
Částky na inzerované fakultativní výlety oznámí zavčas průvodce.  Za ztrátu hotovosti nepřebírá žádná pojišťovna ani CK zodpovědnost

pojištění

Vaše individuální pojištění léčebných výloh a odpovědnost za škodu občana je nezbytnou podmínkou účasti na zájezdu (někdy vyplývá pojištění léčebných výloh např. z vlastnictví kreditní karty). Podrobnosti vám sdělí jakákoliv pobočka pojišťovny. Doporučuji zajistit si kvalitní cestovní pojištění!

Očkování

Není povinné žádné očkování. Doporučuje se proti hepatitidě A, hepatitidě B a břišnímu tyfu. Další podrobné informace získáte na hygienických stanicích či jejich protiepidemiologických odděleních.

vstupní víza

Víza si hradí každý účastník sám (v současnosti 0 Kč). Vyřizují se elektronicky. V případě zájmu může za poplatek vyřídit Montana Club. Pro bližší informace nás kontaktujte.

poznámka

Veškeré informace a aktualizace k zájezdu budeme zasílat výhradně elektronickou poštou. O případné před zájezdové schůzce Vás budeme včas informovat.
Jakékoliv dotazy a informace jsme připraveni zodpovědět telefonicky na tel.: 00420 777 295 461.

Příjemný pobyt v zahraničí Vám přeje Miloš Brunner